foto1
1
foto1
2
foto1
3
foto1
4
foto1
5
Tel. +421 43 539 77 01
zs@zs.hladovka.net

ZŠ s MŠ Hladovka

027 13 Hladovka 238

Fotogaléria

Prihlásenie

Kto je prítomný?

Práve tu je 181 návštevníkov a žiadni členovia on-line

 

V poslednej dobe ste nás mohli vidieť:

27. 4. 2014 -  MsKs, Dolný Kubín - V nedeľu 27. apríla sa v Mestskom kultúrnom stredisku v Dolnom Kubíne uskutočnila krajská súťaž detského hudobného folklóru, Kubínske spievanky. V súťažnom programe sa predstavili hudobné a spevácke kolektívy, sólisti speváci a inštrumentalisti z piatich regiónov žilinského kraja – Liptov, Turiec, Orava, Kysuce a Horné Považie. Naše speváčky a muzikanti to nemali vôbec ľahké, pretože po slávnostnom obede po birmovke o 15:00 hod. nasadli do autobusu, aby  ukázali čo v nich je.  Odborná porota v zložení: Alžbeta Lukáčová, Adriana Jarolínová a Karol Kočík, kladne hodnotili úroveň súťaže a hlavne našich, pretože naši muzikanti opäť po dvoch rokoch získali najvyššie hodnotenie a to  priamy postup na celoštátnu súťaž Vidiačanová Habovka, spolu so sólistkou Viktóriou Harmatovou. Spevácka skupina síce získala zlaté pásmo, ale k postupu to asi nestačilo, o krôčik ich predbehli a postupili speváčky zo Suchej Hory. Ak ich chcete povzbudiť, tak neváhajte a príďte do Habovky 07. júna 2014 - naši muzikanti tam budú hrať a Viktória spievať... :-)

Informácie chýbajú

18.09.2011 -  Poľsko, Raciechowice slávnosti  "Jablka a hrušky".  Predstavili sme  sa programom "Kroviarky" a "O Janicku, serdecko"  Zároveň sme sa zúčastnili školy tanca, kde sa členovia súboru naučili základné kroky Polonézy a Krakowiaka. Bola to veľmi milo a príjemne strávená nedeľa plná spevu, tanca jabĺk a hrušiek.

24. 3. 2011 - Nižná - Oravské spievanky - Okresná súťaž DFS. Predstavili sme sa s programom pod názvom "Krovjarky" - zábava a tance dievčat pri pasení kráv. Program sa porote i divákom páčil až natoľko, že sme sa umiestnili na 1. mieste a postupujeme na krajskú súťažnú prehliadku. Tá sa bude konať 17.04.2011 v Dolnom Kubíne. Tak nám držte palce a my sa budeme snažiť o čo najkrajšie odprezentovanie našej školy i našej jedinečnej goralskej kultúry.

14.11.2010 - Hladovka - Deň dôchodcov v KD a Uvítanie novonarodených občanov Hladovky na OÚ Hladovka.

19.09.2010 - Racziechowice - Poľsko - vystúpenie celého súboru v programe "Świenta Jablka i Gruski.

27.06.2010 - Hladovka - vystúpenie v programe "Deň rodiny".

13.06.2010 - Oravská Lesná - vystúpenie na FF Folklór bez hraníc.

18. 4. 2010 - Dolný Kubín - Kubínske krpčeky - časť dievčenskej speváckej skupiny Detského folkórneho súboru Goral sa zúčastnila krajskej súťažnej prehliadky detského hudobného folklóru, ktorá sa konala v Mestskom kultúrnom stredisku v Dolnom Kubíne. To, že sa práve najstaršie dievčatá nemohli súťažného vystúpenia zúčastniť (pretože v tom istom čase sa v našej obci konala birmovka) sa podpísalo na tom, že sa výrazne znížila šanca na ďalší postup. Aj napriek tomu sa vystúpenie našich dievčat porote veľmi páčilo a veríme, že aj tentokrát dôstojne reprezentovali svoju obec, seba i školu.

25. 3. 2010 - Nižná - Oravské spievanky - Dievčenská spevácka skupina Detského folkórneho súboru Goral sa vo štvrtok 25. 3. 2010 zúčastnila Oravskej súťažnej prehliadky detského hudobného folklóru, ktorá sa konala v Mestskom kultúrnom stredisku v Nižnej. Tak ako už po minulé roky, aj tento rok postúpili na Krajskú prehliadku, ktorá sa aj tento rok bude konať v MsKs v Dolnom Kubíne dňa 18. 4. 2010. Dievčatám Blahoželáme a držíme palce na krajskej prehliadke.

5.2. 2010 - Námestovo - Stretnutie súborov Kremienok z Bratislavy, detského folklórneho súboru Piľsko z Oravského Veselého a Dfs Goral z Hladovky. Okrem stretnutia ich však čakali dve spoločné vystúpenia pre základné školy z Námestova a jedno večerné vystúpenie pre verejnosť. Po vystúpení ich čakala ešte diskotéka a návrat domov.

8.11. 2009 - Hladovka - Stretnutie s dôchodcami - vystúpenie v rámci programu

20. 9. 2009 - Czaslaw - Polsko - vystúpenie v programe Świeta Jablka i Gruski

13. 9. 2009 - Krzywaczka - Polsko - vystúpenie v programe Świeta Jarzebiny

16. 8. 2009 - Hladovka - vystúpenie v odpustovom kultúrnom programe

9. 8. 2009 - Zuberec - vystúpenie v programe 33. ročníka Podroháčskch folklórnych slávností

13. 6. 2009 - Likavka - celoslovenská súťaž dfs Pod Likavským hradom - V sobotu dňa 13. 6. 2009 sa náš DFS Goral zúčastnil celoslovenskej súťažnej prehliadky Pod Likavským hradom. Ako súbor s najnižšou vekovou hranicou si počínal veľmi dobre a zaradil sa do strieborného pásma, za čo získal ocenenie a diplom. Ďalší diplom mu bol udelený za štýlovú hudobnú interpretáciu. Blahoželáme.

10. 5. 2009 - Hladovka - Vystúpenie DFS v programe pripravenom pri príležitosti Dňa matiek.

3. 5. 2009 - Dolný Kubín - Krajská súťaž DFS - Dňa 3. 5. 2009 nám veľku radosť urobil náš Detský folklórny súbor Goral, ktorý na krajskej prehliadke detských folklórnych súborov KUBÍNSKE KRPČEKY, ktorá sa konala v Dolnom Kubíne získal pekné prvé miesto a zabezpečil si tak postup na celoštátnu prehliadku. Blahoželáme a budeme držať palce aj na celoštátnej prehliadke.:-)

2. 4. 2009 - Nižná - Okresná súťaž DFS - Vo štvrtok dňa 2. apríla 2009 sa členovia nášho Detského folklórneho súboru Goral zúčastnili regionálnej súťažnej prehliadky detských folklórnych súborov Oravské krpčeky, ktorá sa konala v Nižnej. O tom, že sa ich vystúpenie páčilo nielen divákom, ale aj porote svedčí aj to, že postúpili na krajskú prehliadku. Samozrejme, že im blahoželáme a držíme palce, aby sa im tak, ako v regionálnej súťaži, darilo aj na tej krajskej:-)

15. 2. 2009 - Štefanov nad Oravou - Benefičný koncert Kvapka šťastia - spolu s nami vystúpila aj mládežnícka folklórna skupina z Hladovky a dievčenská country skupina Daily.

9. 1. 2009 - Hladovka - Aby ani naši domáci siváci - rodičia, starí rodičia, známi,... neboli ukrátení o zážitok vidieť koľadu aj v našej obci, rozhodol sa náš DFS predviesť svoj program aj na domácej pôde, v obci. Najskôr sa so svojim pásmom kolied, vinšov, pastierkou hrou i poklonou Ježiškovi ukázali žiakom a učiteľom v škole, potom v materskej škôlke, na fare, obecnom úrade,.....  Už sa všetci tešíme na budúci rok, čo si pre nás mkladí koledníci zase pripravia:-)

6. 1. 2009 - Trstená - Farský úrad Trstená zorganizoval na 6. 1. 2009 Benefičný koncer pri živom Betlehéme na námesti v Trstenej.  Na pozvanie farského úradu na tejto akcii opäť vystúpil aj náš DFS Goral s pásmom kolied, vinšov, pastierskou hrou i poklonou Ježiškovi, ktorý mal úspech u divákov na predchádzajúcich akciách v Rabčiciach a Nižnej. Zima, mráz počas celého benefičného koncertu nikomu nezabránil, aby sa vystúpenia nezúčastnil, účinkujúcich hrial dobrý pocit z toho, že vystúpenie sa divákom opäť páčilo.

21. 12. 2008 - Nižná - Vianoce v Nižnej
- náš DFS si zopakoval Scénický program o zvykoch a bohatstve vianočných tradícií aj v Nižnej. V programe s pásmom kolied, vinšov, pastierkou hrou i poklonou Ježiškovi, ktorý zorganizoval miestny obecný úrad sa náš súbor veľmi páčil, o čom svedčí aj pozvanie na podobnú akciu do Trstenej.

7. 12. 2008 - Rabčice - XIX. Oravské Vianoce - 7. 12. 2008 sa v Rabčiciach uskutočnil Scénický program o zvykoch a bohatstve vianočných tradícií, ktorého organizátorom bolo OOS v Dolnom Kubíne. Predstavil sa na ňom aj náš Detský folklórny súbor Goral s pásmom kolied, vinšov, pastierskou hrou i poklonou Ježiškovi. Vystúpenie našich žiakov 2. až 9. ročníka - spolu 40 žiakov - sa divákom veľmi páčilo no a najväčší úspech mali už tradične naše speváčky a muzika.

18. 11. 2008 - Hladovka -Tvorivá dielňa
- Dňa 18.  11. 2008 sa na našej škole konala Tvorivá dielňa pre vedúcich detských folklórnych súborov a skupín a učiteľov, ktorí vedú tanečné krúžky na školách. Tvorivá dielňa bola zameraná na spôsob vedenia súboru, prácu s deťmi v rôznych vekových kategóriach, na nácvik tancov a spevu goralského regiónu. Stretnutie sa konalo pod záštitou Osvetového strediska v Dolnom Kubíne. Tvorivú dielňu viedla Jana Vlčáková, ktorá predstavila svoju prácu s DFS Goral z Hladovky. Zopár fotografii nájdete aj v našej fotogalérií .

9. 11. 2008 - Hladovka - Stretnutie s dôchodcami. V nedeľu 9. 11.2008 sa členovia tanečného krúžku z prvého stupňa a členovia nášho detského folklórneho súboru Goral stretli s našími občanmi, ktorí sú už v dôchodkovom veku a pripravili si pre všetkých prítomných kultúrny program. Nechýbali ani žiaci materskej školy. No a ako to na stretnutí vyzeralo si môžete pozrieť  na fotografiách, ktoré sú umiestnené na stránkach našej obce.

21. 9. 2008 - Czaslaw - Poľsko - Dňa 21. 9. 2008 sa členovia nášho DFS Goral zúčastnili návštevy jednej zo spriatelených obci v Racziechoviciach v Poľsku, kde vystúpili v kultúrnom programe dňa "Świeto Jablka i Gruszki". Počasie troška štrajkovalo, ale náš program sa páčil:-)

13. a 14. 06. 2008 - celoštátna súťaž ľudových hudieb, sólistov spevákov, sólistov inštrumentalistov a speváckych skupín - DETSKÝ FESTIVAL ĽUDOVEJ HUDBY v Rimavskej Sobote - dievčatá ako víťazky Krajskej súťažnej prehliadky reprezentovali nielen našu školu, ale celý Žilinský kraj. Porote sa  ich spev veľmi páčil a ocenila ich zlatým pásmom, na čo boli dievčatá právom hrdé.

18. 5. 2008 si naši žiaci - žiaci materskej i základnej školy pripravili krátky program pri príležitosti osláv Dňa matiek

27. 4. 2008 sa členky nášho Detského folklórneho súboru Goral zúčastnili Krajskej súťažnej prehliadky detského hudobného folklóru Kubínske spievanky 2008, ktorá sa konala v Mestskom kultúrnom stredisku v Dolnom Kubíne. O tom, že si naše dievčatá počínali výborne svedčí aj postup na celoštátnu prehliadku. Srdečne Blahoželáme.

Speváčky DFS Goral z Hladovky, Kubínske spievanky 2008, Dolný Kubín
Dňa 4. 4. 2008 sa členovia Detského folklórneho súboru Goral, ktorý pôsobí pri našej ZŠ zúčastnili Regionálnej prehliadky detských ľudových hudieb, detských speváckych skupín a sólistov Oravské spievanky, ktorá sa konala v Dome kultúry v Nižnej. Blahoželáme dievčatám, ktoré svojim spevom presvedčili porotu a tak si zabezpečili postup na Krajskú prehliadku do Dolného Kubína, ktorá sa bude konať dňa 27. 4. 2008.
Prehliadky sa zúčastnili spevácke skupiny a sólisti z Oravskej Lesnej, Oravského Veselého, Štefanova n/Oravou, Hladovky, Suchej Hory, Podbieľa, Sihelného, Nižnej, Dolného Kubína, Rabčíc a Zuberca.

31. 3. 2008 - Našu materskú a základnú školu navštívili účastníci poznávacieho pobytu -členky Spoločnosti pre predškolskú výchovu v Slovenskej republike na Orave. Najskôr si prezreli zrenovované priestory materskej školy a v kultúrnych priestoroch základnej školy ich privítala pani riaditeľka. Žiaci materskej školy, prvého i druhého stupňa ZŠ - členovia detského folklórneho súboru Goral si pre nich pripravili kultúrny program. Niekoľko fotografií si môžete pozrieť v našej fotogalérii.

18. 11. 2007 - žiaci prvého stupňa a detský folklórny súbor Goral si pripravili kultúrny program, s ktorým sa predstavili v toto nedeľné popoludnie na stretnutí s dôchodcami, ktoré pripravil obecný úrad.

    

Prihláška do I. ročníka

 Čestné vyhlásenie 
 o   bezinfekčnosti

_____________________
ZŠ s MŠ Hladovka
Hladovka 238
027 13 Hladovka

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.  
https://zs.hladovka.net

Tel.: + 421 43 539 77 01
Mobil: + 421 911 698 008

Konzultačné hodiny
Po - Pia: 13:00 - 14:00
(prospech, správanie...)


IČO: 378 10189   
DIČ: 2021646330   
ČÚ: IBAN: 
SK42 0200 0000 0016 4146 6753

Aktuálne video

Naposledy pridané video

Príchod do školy, 5. 6. 2020

Maškarný ples na ZŠ s MŠ Hladovka, 31. 1. 2020

Vianočná akadémia, ZŠ s MŠ Hladovka, 15. 12. 2019

Tobias Buš, Matičný sláviček,15. 5. 2019


Rozprávková noc, 30. 4. 2019


Šk. kolo Slávik Slovenska 2019,
17. 4. 2019


Zápis do I. ročníka, 4. 4. 2019


Privítajme starkých v škole, 16.11.2018


Jesenná slávnosť, 24.10. 2018