foto1
1
foto1
2
foto1
3
foto1
4
foto1
5
Tel. +421 43 539 77 01
zs@zs.hladovka.net

ZŠ s MŠ Hladovka

027 13 Hladovka 238

Fotogaléria

Prihlásenie

Kto je prítomný?

Práve tu je 63 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Aktuality

Od 1. 8. 2021 sa oficiálne stránky nachádzajú na adrese:
https://zshladovka.edupage.org
Na týchto stránkach je zachytená predchádzajúca činnosť našej ZŠ s MŠ
a zoznamy učiteľov a absolventov ZŠ s MŠ Hladovka

Na piatok, 25. 6. 2021, bolo pre II. stupeň naplánované účelové cvičenie v prírode. Žiaci sa po jednotlivých ročníkoch, spolu so svojimi triednymi učiteľmi, vybrali do okolia našej obce, kde ich čakali rôzne športové aktivity. Samozrejme nesmela chýbať poriadna desiata, či slaninka, alebo klobáska na opekanie a dostatok tekutín. Vyhrali to tí, ktorí boli v blízkosti rieky, či potoka, kde sa mohli ochladiť priamo v ich vodách.

V priebehu mesiaca jún prebiehali na II. stupni našej školy skupinové aktivity zamerané na prevenciu a poradenstvo v situáciách z rôznych oblastí života. Zrealizované boli nasledujúce aktivity:
8. 6. 2021 - Efektívne učenie - 5. ročník
14. 6. a 21. 6. 2021 - Bezpečný internet II. - 6. ročník a Obchodovanie s ľuďmi - 9. ročník
16. 6. 2021 - Prečo povedať nie alkoholu a fajčeniu? - 8. ročník
17. 6. 2021 - Vplyv médií - 7. ročník
Za ochotu a pomoc ďakujeme CPPP a P so sídlom v Tvrdošíne, hlavne Mgr. Denise Šálkovej - sociálny pedagogóg, Mgr. Richardovi Vojtasovi - špeciálny pedagóg a Mgr. Eve Chorvátovej - psychológ.

Siedmaci sa v piatok, 18. 6. 2021, na záver školského roka rozhodli zdolať Dolné diery, ktoré tvoria vďaka miernejšiemu spádu naprístupnejšiu a najnavštevovanejšiu časť Jánošíkových dier. Nebola to náročná túra, hoci prístup je zabezpečený pomocou niekoľkých mostíkov a rebríkov. Videli sme aj niekoľko kaskád a vodopád, ktorý vo vápenci vymodeloval Hlboký potok. Viac fotografií nájdete vo fotogalérií.

Dňa 17. 6. 2021 žiaci ôsmeho a deviateho ročníka navštívili Prosiecku dolinu. Počasie bolo ideálne na obdiv flóry a fauny Liptova. Žiaci mali po dlhšej dobe možnosť utužiť kolektívne vzťahy a naplno to využili.

Deň D pre žiakov 5. ročníka a ich triedne učiteľky bol 18. 6 . 2021, v piatok, keď spoločne putovali Kvačianskou dolinou, kde sa príjemne ochladili v tieni majestátnych stromov, vetríkom na rozhľadni a mokrou vodou Kvačianskeho potoka. Nasledovala návšteva adreanalínovo-tajomnej Brestovskej jaskyne, ktorá nás schladila, no nie až natoľko, aby sme nezvládli ešte aj riadnu porciu zmrzliny. Neverili by ste, aká môže byť zábava s lanom, tam sme stratili posledné sily. Tešíme sa nabudúce.

Bola slnečná streda 16. 06. 2021 a žiaci šiestych ročníkov sa vybrali na poznávací turistický výlet do Jánošíkových dier. Počasie nám prialo, takže sme si tieto miesta mohli vychutnať do sýtosti. Cestou naspäť sme sa zastavili v obchodnom centre v Dolnom Kubíne. Spokojní sme sa všetci vrátili domov s piesňou na perách: „Sláva nášmu výletu!“

Dnešný júnový deň bol ako stvorený na turistiku. Preto sme sa my, žiaci 1. st., pani učiteľky aj pán farár vybrali na prechádzku do prírody, ku krížu pod Grapou. Tam sme spolu strávili príjemný čas spojený so sv. omšou. Dosýta sme sa vyšantili, doplnili energiu chutnými desiatami a unavení ale šťastní sme sa vrátili späť. Už teraz sa tešíme na ďalší výlet.

8. júna 2021 sa uskutočnilo okresné kolo Hviezdoslavov Kubín. Našu základnú školu reprezentovali traja žiaci. Dominik Janík, Miriamka Blahová a Damián Janík. Výsledková listina OK Hviezdoslavov Kubín zo dňa 8.6.2021 nás oboznámila s víťazmi jednotlivých kategórií. V 1. kategórii próza sa na 3. mieste umiestnil Dominik Janík. V 2. kategórii próza sa na 2. mieste umiestnil Damián Janík. Všetkým trom recitátorom za úspešné reprezentovanie školy v okresnom kole recitačnej súťaže srdečne blahoželáme.

Z dôvodu pandemických opatrení sa okresné kolo Hviezdoslavov Kubín uskutoční 8. júna dištančnou formou. Našu základnú školu budú reprezentovať víťazi školského kola.


1. kategória poézia: Dominik Janík, 2. roč.,


1. kategória próza: Miriamka Blahová, 2. roč.,


2. kategória próza Damián Janík, 5. roč.
Prednes poézie a prózy bude tentokrát dosť netradičný – online. Nahrávku recitácie budú hodnotiť dňa 8.6.2021 dve komisie.
Hoci atmosféru súťaže narušil chýbajúci záverečný potlesk, deti svoje umelecké cítenie vložili do prednášaných textov s maximálnym úsilím. Veď posúďte sami. Prajeme krásny umelecký zážitok. p. uč. Daniela Lukáčová a Eva Gašincová.

19. 5. 2021 sa konalo Krajské kolo Biologickej olympiády - kategórie E. Našu školu reprezentovali tri deviatačky z 9.A. v dvoch odbornostiach.
V odbornosti zoológia - Alexandra Bugajová, ktorá obsadila 9. miesto zo 16. súťažiacich a v odbornosti botanika - Gabriela Záhradníková, ktorá skončila na 6. mieste a Sára Šikyňová na 9. mieste zo 14. súťažiacich. Všetky tri šikovné žiačky sú úspešné riešiteľky. K úspechu blahoželáme!

Dnes, v piatok 14. 5. 2021, prebiehala na našej škole súťaž Geniality show. Dvadsiati zodpovedne pristupujúci žiaci od 5. do 9. ročníka si pomerali svoje sily v rôznych oblastiach záujmov. Táto súťaž, bola ich odmenou za prístup k minuloročnému dištančnému vzdelávaniu. Mali možnosť si vybrať dve oblúbené témy z piatich a to: Od Dunaja k Tatrám, Mozgolamy, Svetobežník, Tajomstvá prírody, Do you speak English?, Góly, body, sekundy. Ktoré by si si vybral? Možno budeš vybraný nabudúce aj ty. Porozmýšľaj, oplatí sa na sebe usilovne pracovať?

Od pondelka všetci nastupujeme do školy a ani nás nenapadlo, že KONIEC nášho dištančného vyučovania oslávime skvelým koláčikom. Naši šiestaci upiekli pre svojich rodičov a súrodencov jablkový koláč. Recept sme našli v našich učebniciach, keď sme sa učili rozlišovať počítateľné a nepočítateľné podstatné mená. Nebolo to ľahké, pretože celý recept bol v angličtine :) Všetko naši šikovní šiestaci zvládli. Koláčiky sa veľmi vydarili, veď posúďte sami :)

Oznamujeme rodičom a žiakom, že od 10.05.2021 (od pondelka) nastupujú do školy na prezenčnú výučbu VŠETCI ŽIACI. Bližšie informácie nájdete na svojich EduPage kontách.

Aj počas dištančného vzdelávania prebiehajú niektoré súťaže, do ktorých sa môžu žiaci zapojiť. Má to však háčik – všetko prebieha on – line. No žiaci 7. – 9. ročníka našej školy využili aj túto možnosť a v priebehu apríla sa zúčastnili tzv. IQ olympiády. Niektorí úspešnejšie, niektorí nie. Nevadí, veď na budúci rok sa dá prihlásiť zase. Výsledky nájdete "skryté pod obrázkom":)

Dňa 28. 4. 2021 sa na našej škole uskutočnila krásna recitačná súťaž Hviezdoslavov Kubín. Žiaci prvého stupňa sa svedomito na ňu pripravili s pomocou svojich rodičov a pani učiteliek a ukázali svoj recitačný dar. Umelecký zážitok je niečo, čo spríjemní popoludnie a umožní aspoň na chvíľku preniesť sa do sveta fantázie, rýmu a nevšedných príbehov. Všetky ukážky boli nádherné. Poézia :
3.miesto Simona Šprláková 4.r., 2.miesto Tatiana Maslaková 3.r., 1.miesto Miriam Bláhová 2.r
Próza :
3.miesto Karin Miklúšková 4.r., 2.miesto Daniela Kubicová 3.r., 1.miesto Dominik Janík 2.r
Víťazom srdečne gratulujeme a prvým miestam budeme palce držať aj na okresnom kole.

V piatok 16. 4. 2021 sa uskutočnilo krajské kolo online Geografickej olympiády. Našu Základnú školu reprezentovali dve žiačky ôsmeho ročníka v kategórii E. V tejto kategórii spolu súťažilo 33 žiakov 8. - 9. ročníka z celého Žilinského kraja. Obe naše dievčatá Natália Pažičanová a Lea Miklúšková sa v silnej konkurencii nestratili a získali ocenenie úspešný riešiteľ.
Dievčatám srdečne gratulujeme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu.

8. 4. 2021 sa konalo OK biologickej olympiády, ktorú každoročne organizuje Iuventa. Našu školu reprezentovali žiačky 9.A triedy v dvoch odbornostiach. Aj keď sme výsledky dostali až teraz, o to viac nás potešili. A ako dopadli naše dievčatá? Tu sú výsledky:
Odbornosť zoológia - Alexandra Bugajová - 1. miesto
Odbornosť Botanika - Gabika Záhradníková - 1. miesto a Sára Šikyňová - 2. miesto.
Okrem testovej časti zvládli bravúrne aj poznávaciu časť olympiády. Všetky tri žiačky postupujú aj na krajské kolo tejto olympiády. Dievčatám ďakujeme a blahoželáme k vynikajúcim výsledkom.

Oznamujeme rodičom a žiakom, že od 19.04.2021 (pondelok) nastupujú do školy na prezenčnú výučbu žiaci 8. a 9. ročníkov. Bližšie informácie nájdete na svojich EduPage kontách. Ostatní žiaci (5.-7.ročníkov) naďalej pokračujú v dištančnom vzdelávaní. Ďakujeme!

Ešte v decembri minulého roka, 1.12. 2020, sa konala celoslovenská vedomostná súťaž Všetkovedko, no až teraz sme sa dostali k jej výsledkom. Išlo už o 12. ročník a zapojilo sa doňho 18500 žiakov z celého Slovenska. Účastníkmi boli aj žiaci našej školy: Michaela Šuvadová, Dominik Janík (2.roč.), Michal Harmata, Mária Harmatová (3.roč.) a Marek Harmata, Simona Šprláková (4.roč.). Obrovský úspech dosiahla Michaela Šuvadová, ktorá sa svojimi vedomosťami zaradila medzi 30% najmúdrejších žiakov na Slovensku a spolu s 358 žiakmi sa umiestnila na nádhernom 15. mieste. Miška tak získala aj titul Všetkovedko školy. Miške aj ostatným žiakom gratulujeme a sme radi, že našu školu reprezentovali. 

12. marca 2021 sa konalo okresné kolo chemickej olympiády kategórie D distančnou formou. Tejto olympiády sa zúčastnilo 11 žiakov. Našu školu reprezentovala žiačka 9.B triedy Ema Šikyňová, ktorá skončila na peknom 4. mieste. Gratulujeme a oceňujeme jej snahu i to že sa do toho pustila aj v tejto neľahkej dobe.

Žiaci našej školy i vyučujúca SJL na  online hodinách literárnej výchovy prezentovali knihy, ktoré čítali a majú doma. Robili im reklamu. Podelili sa o dojmy a informácie z prečítanej knihy. Aj takto si pripomenuli marec - mesiac knihy.

V tomto mesiaci nám už jar klope na dvere. O tomto mesiaci sa spomína aj čítanie a knihy. Marec - mesiac knihy. Viete ale prečo? Marec sa ako mesiac knihy oslavuje už dlhé desiatky rokov. Konkrétne to je už od roku 1955, kedy ho v bývalom Československu vyhlásili na počesť Mateja Hrebendu Hačavského. Cieľ bol naozaj jednoduchý – chceli tak podporiť záujem o knihy. Aj my sme sa podujali na riskantné večerné a nočné online čítanie. Prví v poradí boli deviataci. Obavy boli veľké, či sa vôbec prihlásia, dokážu si vypočuť krátku poviedku? Milo prekvapili. Máme nádej, že aj ostatné ročníky si budú chcieť vypočuť ukážky z niektorých kníh.

Žiaci siedmeho ročníka sa na hodinách biológie distančne učia o dýchacej sústave človeka. Po prebraní učiva a zhliadnutí výukových videí ako pľúca fungujú, mali siedmaci možnosť vyrobiť umelé pľúca v domácich podmienkach. Do tejto výzvy sa zapojili Sonia Dutková, 7.A, Henrieta Hutlasová, 7.A, Diana Zurvalcová, 7.B a Martin Garbiar, 7.B. Pozrite si fotky podomácky vyrobených pľúc..

Od pondelka 22.2.2021 je naplánované prezenčné vyučovanie žiakov prvého stupňa. Pri nástupe do školy bude opäť vyžadované absolvovanie testu na COVID 19 minimálne jedného z rodičov a vypísanie tlačiva o bezinfekčnosti.
Obec Hladovka v tejto súvislosti otvorí v piatok 19.2.2021 odberové miesto na testovanie antigénovými testami COVID 19 na Obecnom úrade v Hladovke.
Odberové miesto Obec Hladovka: Priestory obecného úradu Hladovka, Hladovka 45, 027 13 Hladovka. Testovať sa bude v čase: piatok od 14:00 hod. – 19:00 hod.

5. 2. 2021 sa uskutočnilo okresné kolo online Geografickej olympiády. Našu školu reprezentovali dve žiačky ôsmeho ročníka v kategórii E. Druhé miesto v tejto kategórii získala Natália Pažičanová z 8.A a na treťom mieste sa umiestnila Lea Miklúšková z 8.B. Dievčatám srdečne gratulujeme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu, hlavne im držíme palce v krajskom kole Geografickej olympiády, ktoré sa uskutoční 14. apríla 2021.

V súvislosti s pripravovaným otvorením materských škôl a prvého stupňa základných škôl v obci Hladovka a obci Suchá Hora, ktoré je naplánované od 8.2.2021, bude po dohode s jednotlivými riaditeľmi škôl, vykonané testovanie. Testovania by sa mali zúčastniť učitelia zabezpečujúci výuku, 1.- 4. ročníka, zamestnanci školy a materskej škôlky a minimálne jeden rodič spomínaných ročníkov a materskej škôlky.
Obec Hladovka, ktorá má zriadenú MOM na základe príslušných povolení, zriadila odberové miesto na obecnom úrade v Hladovke, kde sa toto testovanie pre účely ZŠ s MŠ Hladovka a ZŠ s MŠ Suchá Hora uskutoční. Testovanie antigénovými testami bude prebiehať v sobotu 6.2.2021 v čase od 08:00 hod. do 13:00 hod. Vykonávať testovanie môžu len tie MOM, ktoré sú zriadené pod záštitou MZ.

 
Dňa 27. 1. 2021 sa  uskutočnilo okresné kolo matematickej olympiády v kategórii Z9, ktorej sa úspešne zúčastnil žiak Jozef Šuvada z 9.A. Stal sa nielen úspešným riešiteľom, ale zároveň so ziskom 20 bodov z 24, obsadil pekné 2. miesto. Srdečne mu blahoželáme a budeme držať palce aj v krajskom kole, ak sa bude konať. 

Dňa 13. 1. 2021 sa konalo Okresné kolo Olympiády v anglickom jazyku, ktoré každoročne organizuje Iuventa. Našu školu v kategórií 1A reprezentovala Soňa Krátka, 7.B, ktorá sa umiestnila na úžasnom 2. mieste a v kategórií 1B Júlia Valková, 8.A, ktorá sa umiestnila na skvelom 4. mieste. Obe dievčatá boli úspešnými riešiteľkami olympiády. Dievčatá testovali svoje vedomosti v online cvičeniach zameraných na slovnú zásobu, čítanie a počúvanie s porozumením. Ďakujeme dievčatám veľmi pekne za ochotu využiť svoje vedomosti na reprezentáciu našej školy, veľmi sa tešíme z Vášho úspechu. GRATULUJEME!!!

Posledný deň v tomto kalendárnom roku v škole, 18. 12. 2020, sme si vo svojich triedach urobili Vianočnú besiedku. Pani učiteľky nám objednali výbornú pizzu, ktorú nám urobila pani Skorušová, za čo jej veľmi pekne ďakujeme. Tento deň sme si užili a radostní sme vykročili na Vianočné prázdniny. Všetkým prajeme pokojné prežitie Vianočných sviatkov v kruhu svojej rodiny. 

Neodmysliteľnou súčasťou Vianoc je adventné obdobie a s ním spojený adventný kalendár. U nás v Hladovke sme si vytvorili taký trošku netradičný, ale o to zábavnejší adventný kalendár. Každý deň sme sa všetci zišli na chodbe a otočili jedno okienko s úlohou, ktorou sme neraz potešili svojich najbližších, či spolužiakov. Preto veríme, že aj tento rok k nám Ježiško opäť príde.

Žiaci šiesteho ročníka, ktorí sa zúčastnili on-line hodiny anglického jazyka, posielajú všetkým návštevníkom našich stránok vianočný pozdrav a prajú Veselé Vianoce a šťastný nový rok 2021

Aj v tomto školskom roku 2020/2021 sa uskutočnila známa matematická súťaž PYTAGORIÁDA, do ktorej sa zapojili žiaci 7. a 8. ročníka. Priebeh súťaže bol troška iný, keďže sa riešilo v online priestore a nie v škole, ale napriek tomu máme aj úspešných riešiteľov 15-tich zaujímavých úloh. V kategórii P7 najviac bodov získala Diana Zurvalcová (12b), Marianna Kovaliková (11b) a Radovan Bonk (11b) zo 7.B. V kategórii P8 sa najviac darilo Júlii Valkovej (11b) z 8.A,  Tamare Zurvalcovej (10b) a Samuelovi Greštiakovi (10b) z 8.B. Blahoželáme.

Niektorí žiaci usilovne pracujú aj počas distančného vzdelávania. Martin Garbiar a Diana Zurvalcová zo 7.B vytvorili v domácich podmienkach modely vodárenského filtra - jednoduchý princíp čistenia vôd. V rámci predmetu chémia, pri téme Voda, dostali žiaci dobrovoľnú úlohu pokúsiť sa vytvoriť jednoduchý filter na čistenie vody. Aj napriek tomu, že išlo o dobrovoľnú úlohu, títo žiaci sa jej zhostili výborne.

Dňa 1.12. 2020 sa žiaci 1. stupňa zapojili do celoslovenskej vedomostnej súťaže pod názvom Všetkovedko. Súťažiaci boli rozdelení do kategórií podľa ročníkov. 2.roč. Michaela Šuvadová, Dominik Janík, 3. roč. Michal Buš, Mária Harmatová a vo 4. roč. Simona Šprláková, Marek Harmata.
Spektrum Všetkovedko otázok je veľmi široké, zamerané na všeobecný prehľad detí daného veku. Deti riešia úlohy z matematiky, prírodovedy, vlastivedy ale aj zo sveta hudby a každodenného života. Veríme, že žiakom sa súťaž páčila a držíme im palce pri vyhodnocovaní.

Žiaci 8.B triedy mali netradičnú domácu úlohu. V domácich podmienkach vytvoriť modely molekúl z materiálu, ktorý bol "po ruke" - plastelína, cesto, klbká nití, vrchnáky z PET fliaš, vianočné gule - všetko, čo pripomína guličku je vlastne modelovo atóm. Svoje "atómy "pospájali a vymodelovali rôzne molekuly, ktoré ako fotografie posielali svoje pani učiteľke. Niekoľko ukážok si môžete pozrieť na na fotografiách.

Dňa 11.11.2020 bol nielen magický dátum, ale aj zaujímavý deň, keď sa naši tretiaci a štvrtáci zúčastnili prednášky týkajúcej sa bezpečného internetu. CCCP Tvrdošín, p. Denisa Šálková žiakov 3. a 4.r. kreatívnymi aktivitami previedla do sveta internetu, kde im vysvetlila klady, ale hlavne zápory a nástrahy internetu. Prednáška bola veľmi poučná a dúfame, že naši žiaci dodržia sľub, ktorý si dali, aby používali bezpečný internet.

Minerály vznikajú najčastejšie kryštalizáciou taveniny, alebo vyzrážaním z vodných roztokov a plynov. Žiaci deviateho ročníka ako dobrovoľnú domácu úlohu z biológie, si mali pripraviť presýtený roztok kuchynskej soli s vodou a počas niekoľkých dní mali pozorovať vznik kryštálov kuchynskej soli, ktorá kryštalizuje v kockovej sústave.
Do aktivity sa zapojilo viacero žiakov, za čo si zaslúžia pochvalu, ale Albínke Chovančákovej sa podarilo "vypestovať" naozaj dokonalé kryštáliky soli, ktoré sa dajú pozorovať aj bez lupy, voľným okom.

Kvačianskou dolinou viedol našich žiakov náučný chodník s viacerými zastávkami. Kedysi sa využívala táto cesta pre vozy, viedla cez obce Veľké Borové a Huty. Turisticky najvýznamnejším bodom v hornej časti doliny sú Oblazy. Pri potoku Kvačianka stojí opravený unikátny objekt, starý drevený mlyn. Tu bola nakrúcaná časť filmu Zuzanka Hraškovie. Najväčšou atrakciou boli domáce zvieratá. Turisticky atraktívnym miestom je Roháč – skalný výčnelok, miesto nášho fotenia. V roku 1860 tu postavili kamenný kríž, od ktorého je nádherný pohľad na celý kaňon. Naše učiteľky sa tu pomodlili za terajších deviatakov.

Riaditeľka ZŠ s MŠ Hladovka nariaďuje DIŠTANČNÉ VZDELÁVANIE (vzdelávanie doma) pre žiakov 2. stupňa (ročníky 5. - 9.) v termíne od 16.09.2020 (streda) – do odvolania. Viac informácií nájdete vo svojich EduPage kontách.

Žiaci piateho a šiesteho ročníka, v rámci účelového cvičenia dňa 14. 9. 2020, sa dopravili autobusom do Oravíc. Následne sa rozdelili. Pre žiakov 6. ročníka pripravili pani učiteľky triedne, super zábavné, popoludnie plné súťaží, hier a smiechu. Môžeme im len závidieť. Žiaci 5. ročníka sa vydali na putovanie cez Bobroveckú dolinu, kde skúmali jej faunu a flóru. Následne prešli Juráňovou dolinou, ktorá ich očarila zurčiacou vodou, chránenými rastlinami i vysokými skalami obrastenými machom a trávou. Tu je aj niekoľko záberov.

Riaditeľka ZŠ s MŠ Hladovka udeľuje RIADITEĽSKÉ VOĽNO pre žiakov 1.- 4. ročníka v termíne od 14.09.2020 (pondelok) – do 18.09.2020 (piatok)..Nástup žiakov do školy: 21.09.2020 (pondelok).

Otvorenie školského roku 2020/21 sa uskutoční 02.09.2020 (v stredu) o 09:30 hod.

1. Stupeň – vstup do budovy školy cez bočný vchod (od kostola)

2. Stupeň – vstup cez hlavný vchod

Žiaci pri vstupe do školy musia mať na tvári rúško a vykonať dezinfekciu. Zákonný zástupca môže sprevádzať len žiaka 1.ročníka. Celé otvorenie bude prebiehať v triedach. 
Do školy prídu iba zdravé deti.
Žiaci si do školy prinesú:
Vyplnený a podpísaný zdravotný dotazník, ktorý odovzdá triednemu učiteľovi. (Dotazník nájdete tu - v prílohe č. 1).
Záujemcovia o stravovanie v ŠJ ZŠsMŠ Hladovka donesú vyplnenú a podpísanú prihlášku na stravu, ktorú odovzdajú triednemu učiteľovi. Stravovanie v ŠJ je pre žiakov ZŠ k dispozícii od 03.09.2020 (Prihlášku nájdete tu - v prílohe č.2).

Aj naši žiaci sa do školy tešili. Už im bolo doma dlho a bez kamarátov a spolužiakov smutno. A pochvaľujú si aj režim v škole, kde si viac hravou a troška inou formou, než počas "normálneho" školského roku opakujú a utvrdzujú učivo z niektorých predmetov. Nevadia im ani prísne hygienické opatrenia, ktoré musia v škole dodržiavať. Sú radi, že sa opäť stretli a tešia sa, že po príchode domov ich už nečakajú domáce úlohy, s ktorými sa trápili v časoch on-line vyučovania.

Organizačné zabezpečenie prevádzky a vnútorného režimu základnej a materskej školy od 1. júna 2020 do konca školského roku nájdete v prílohe.

Naši ôsmaci dostali za úlohu z matematiky aplikovať dĺžku kružnice v praxi pomocou jazdy na bicykli. Ich úlohu bolo zistiť, akú trasu prejdú, ak sa im koleso otočí 1500-krát a samozrejme „Tour de Hladovka“ alebo „Tour de Suchá Hora“ absolvovať. Žiaci všetky informácie pekne zdokumentovali a cyklistiku si za krásneho počasia naplno užili.

O živote v minulých geologických obdobiach nám poskytujú dôkazy skameneliny. Sú to zvyšky pevných častí organizmov napr. kosti, zuby, schránky živočíchov, časti dreva a podobne. Len zriedkavo sa zachovali zvyšky celých organizmov alebo ich častí napr. múmie, telá mamutov, nosorožcov ktoré sa našli zakonzervované v ľade.
Ku skamenelinám patria aj odtlačky, napr. listov a lastúr stopy po lezení organizmov a iné. Žiačky deviateho ročníka mali za DÚ napodobniť vznik skameneliny. Dievčatá použili rôzny materiál napr. piesok sadru, slané cesto, dokonca bielu orieškovú čokoládu, do ktorého otláčali mušle, listy, ruky mladšej sestry. Ich fantázii sa medze nekládli. Výsledky ich práce si môžete všetci pozrieť na fotografiách, ktoré zaslali Andrea Š., Barbora M., Beáta Š., Ema D., Karin Š., Klára Ch., Lýdia Š., Terézia Š., Vanesa Š a Viktória J.

Riaditeľstvo ZŠ s MŠ Hladovka z bezpečnostných dôvodov vydáva
zákaz vstupu starších žiakov (roč. 6. - 9.) do areálu školy v čase školského vyučovania od 1.6.2020 do odvolania.

Prosíme rodičov žiakov 1. - 5. ročníkov, aby vo zvýšenej miere sledovali svoje kontá na EduPage našej školy. V najbližších dňoch Vám budeme zasielať množstvo ankiet, oznamov a dokumentov na ktoré je potrebné včas reagovať. Ďakujeme.

Naši žiaci dostali veľmi ťažkú detektívnu úlohu, nájsť doma, na povale zaujímavý historický predmet, knihu, listinu,... Vykutrali také veci, že by sa vám o tom ani nesnívalo. Pri niektorých objavoch musel byť komentár, lebo ani učiteľka nevedela, na čo sa to používa, čo to je :)

Ako naši žiaci oslávili najdôležitejšiu osobu v ich živote? 10.5. je Deň matiek. Deti vyrobili pre svoje MAMY pozdravy, rôzne prekvapenia a napísali veľmi pekné vyznania.

Aj keď sme síce všetci doma, mohli sme si aj vďaka anglickému jazyku pochutiť na rovnakom koláčiku. Naši šiestaci upiekli pre svojich rodičov a súrodencov jablkový koláč, počas predĺženého víkendu. Recept sme našli v našich učebniciach, keď sme sa učili rozlišovať počítateľné a nepočítateľné podstatné mená. Nebolo to ľahké, pretože celý recept bol v angličtine :) Všetko naši šikovní šiestaci zvládli. Samozrejme veľká vďaka patrí aj maminkám a ockom za pomoc pri pečení :) Koláč bol perfektný - fotky ako dôkaz :)

Už dávno ste o ňom nič nepočuli? Chcete vedieť, kde sa podel náš Hrapinosek? Alebo ešte stále neviete, kto to bol Hrapinosek? Pre tých, ktorí už naňho pomaly zabudli, alebo ešte nevedia, kto to je, pripomeniem, že je to náš školský časopis, ktorý si teraz nemôžete prečítať v jeho papierovej podobe, ale iste vás zaujme aj jeho elektronická podoba, do ktorej môžete prispieť aj vy, alebo si aspoň pozrieť, čo robili naši žiaci aj keď nechodia do školy. Príjemné čítanie.

Hrapinosek  vo svojej elektronickej podobe.

Dnes, 7. 5. 2020 sa aj napriek situácii, v ktorej sa školstvo nachádza, konalo Okresné kolo chemickej olympiády, ktoré každoročne organizuje Iuventa. Súťažiaci sa do teoretickej aj praktickej časti zapojili online - distančne. Našu školu reprezentovali deviatačky - Veronika Korčeková, Andrea Šprláková a Tatiana Trojanová. Dievčatá po absolvovaní testu poslali výsledky  ďalej na spracovanie. Ako dopadli - ich konkrétne výsledky - sa dozvieme neskôr ako zvyčajne. Všetky tri žiačky však chválim a obdivujem, že aj napriek takejto situácii po informácii, že sa predsa olympiáda koná, nezaváhali a išli do toho. Klobúk dole...

Vážení rodičia!
MŠ SR zmenilo postup zápisu žiakov po prijatí na SŠ a osemročné gymnázia. Svoje dieťa po prijatí na SŠ zapíšete tlačivom, ktoré máte v prílohe tejto správy (zápisné lístky, ktoré ste prevzali pri podpisovaní prihlášok už nebudú potrebné). Tlačivo vypíšete a pošlete na strednú školu, kde Vaše dieťa nastúpi. Tlačivo vypíšete ešte raz a pošlete na školu, kde Vaše dieťa nenastúpi. Posielajte elektronicky alebo klasicky poštou. Mailové adresy stredných škôl si nájdete na internete. Pretože rozhoduje skorší dátum doručenia na SŠ, odporúčam poslať vypísané tlačivá elektronicky - najneskôr do 4. júna 2020. V prípade nejasností kontaktujte výchovného poradcu - p. uč. Blahovú prostredníctvom EduPage, alebo mailom - Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
Celé znenie tohto rozhodnutia nájdete na: https://www.minedu.sk/rozhodnutie-o-terminoch-organizacii-a-hodnoteni-prijimania-na-v 

Príloha - Potvrdenie o nastúpení/nenastúpení žiaka na SŠ

Milí žiaci a rodičia budúcich stredoškolákov
Rozhodnutie o termínoch, organizácii a hodnotení prijímania na vzdelávanie v stredných školách v čase mimoriadnej situácie v školskom roku 2019/2020 (29. 4. 2020)
Minister školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky v čase mimoriadnej situácie v školskom roku 2019/2020 určil nové termíny, organizáciu a hodnotenie prijímania na vzdelávanie v stredných školách. Všetky potrebné informácie nájdete na web stránke:

Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR

Naše žiačky, Rebeka Ogielová a Timea Štrbová, aj počas tejto zložitej situácie neleňošia a v rámci svojho voľného času sa vybrali do prírody. Urobili si nielen peknú prechádzku, ale zobrali so sebou aj vrecia, ktoré doplna naplnili odpadom, ktorý cestou pozbierali. A že toho nebolo málo, o tom sa môžete presvedčiť aj z fotografie, ktorú nám poslali.
Vidieť, že im príroda nie je ľahostajná a o ich zodpovednom prístupe k nej svedčí práve spomínaná fotografia.
Čo poviete? Nevyberiete sa aj vy na takúto prechádzku? Ak áno, nezabudnite si so sebou vziať nielen rúška, ale aj vrecia na odpadky a nezabudnite nám o tom napísať a poslať fotografie s vysmiatými tvárami pod rúškami a odpadom, ktorý sa vám podarilo nazbierať:)

Milí žiaci.
Spoločnosť Google vychádza v ústrety školám a vzdelávaniu a pripravila pre žiakov a ich učiteľov nástroje pre vzdelávanie a komunikáciu medzi učiteľmi a žiakmi na diaľku. Aby aj naša škola umožnila našim žiakom využívať všetky tieto služby, vytvorili sme školské konta pre všetkých žiakov a učiteľov našej školy.

Všetky služby fungujú kompletne on-line, vo webovom prehliadači (doporučuje sa Google Chrome, ale nie je to podmienkou). Pre ich využívanie na počítači nie sú nutné žiadne zložité inštalácie a fungujú aj na tabletoch a mobiloch s operačnými systémami Android a iOS, pripojených k internetu.
Ako sa k službe G Suite dostane žiak? Stačí kliknúť na ikonku pošta, ktorá sa nachádza v pravom stĺpci úplne hore - vedľa odkazu na jedálny lístok a tá vás presmeruje na prihlasovaciu stránku googlu, aleo tak ako sa zvyknete prihlasovať ku svojmu gmailu, no tentokrát so svojou novou školskou mailovou adresou a prideleným heslom a môžete začať využívať všetky služby, ktoré G Suite ponúka - vytváranie dokumentov, tabuliek, prezentácií, formulárov, ukladací priestor Google Drive - Disk (veľkosť 1TB), kalendár, chat, videokonferencie, vzájomné video hovory, mail a veľa ďalších vecí.
Aká je mailová adresa žiaka a heslo?
Mailové adresy žiakov majú takýto formát: "Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript." pričom namiesto X vložíme číslo, ktoré je pre každú triedu iné. Žiaci tretieho  ročníka  napíšu namiesto X číslo 17, žiaci štvrtého ročníka číslo 16, žiaci piateho ročníka číslo 15, šiesteho ročníka číslo 14, siedmaci číslo 13 a ôsmaci číslo 12.
Príklad mailovej adresy žiaka piateho ročníka - Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. a heslo použijete také isté ako do internetovej žiackej knižky - aSc (Edupage).
Pripravujú sa aj kontá pre žiakov prvého, druhého, a deviateho ročníka. Tieto žiacke kontá môže žiak používať počas celého štúdia na našej ZŠ s MŠ v Hladovke.

Viac informácií o službe G Suite môžete nájsť napr. na stránkach: https://events.withgoogle.com/sk-gwg-praca-z-domu/ alebo napr. https://www.google.cz/apps/intl/cs/edu/ Ďalšie informácie pridáme aj na naše školské stránky.

Na prípadné otázky týkajúce sa služby G Suite vám odpovie p. uč. Jurči - Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Domáca úloha pre žiakov 5. až 8. ročníka: Po oboznámení sa s G-Suite napíš z nového prostredia (svojej novej školskej adresy) E-mail s prílohou, v ktorej bude ľubovoľná textová príloha (nie fotografia) a mail odošli na adresu Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

V týchto dňoch sme sa aj my na matematike, tak trochu zabávali s jednotkami obsahu. Kto sa nebojí, môže si niektorý zo zábavných hlavolamov vyriešiť. Všetky vytvorli žiaci 5. ročníka. V obrazovej prílohe máte len niektoré, piataci ich urobili viacero. Nech sa páči, zabávajme sa.

Milí rodičia žiakov deviatych ročníkov
Dňa 7. 4. 2020 sa na našej škole uskutoční podpisovanie prihlášok žiakov deviatych ročníkov na stredné školy a tiež podpisovanie zápisných lístkov žiakov ôsmych ročníkov, ktorí sa prihlásili na bilingválne štúdium. Prosíme žiakov deviateho ročníka a jedného rodiča – zákonného zástupcu, aby prišli v tento deň od 9:00 hod do 12:00 hod do areálu ZŠ s MŠ Hladovka. Prosíme o dodržanie všetkých hygienických nariadení, ktoré sú povinné v tomto období.
Ak Vám daný čas nevyhovuje, prosím kontaktujte ma mailom – Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..

Riaditeľstvo ZŠ s MŠ Hladovka oznamuje, že na základe rozhodnutia ministra školstva, vedy výskumu a športu SR Branislava Gröhlinga školy ostanú zatvorené až do odvolania.

Pre školský rok 2019/2020 sa ruší aj Testovanie-9 (Monitor), ktorý mali žiaci písať 1. apríla 2020.

Žiaci pokračujú naďalej vo vyučovaní samoštúdiom a cez elektronickú komunikáciu s jednotlivými učiteľmi podľa ich pokynov.

Prihlášky na stredné školy je možné podať do 15. mája a k prihláške sa nevyžaduje potvrdenie od lekára. Všetky prihlášky rieši individuálne výchovná poradkyňa Mgr. Marianna Blahová (Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.).

Zápis do 1. ročníka sa realizuje bez prítomnosti detí len cez elektronickú prihlášku najneskôr do 30. apríla. Žiadosť rodičov o odklad sa pri zápise nevyžaduje. Rodičia ho doložia dodatočne, najneskôr do štyroch týždňov od skončenia mimoriadneho prerušenia školského vyučovania.

Podávanie prihlášok na prijatie dieťaťa do materskej školy bude prebiehať od 30.apríla do 31.mája 2020. Rovnako sa nevyžaduje potvrdenie od lekára. Bude pripravená elektronická prihláška, alebo individuálne cez Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Rodičom žiakov so ŠVVP,  prípadne i samotným integrovaným žiakom je k dispozícii či už  elektronicky alebo individuálne špeciálny pedagóg Mgr. Jana Vlčáková  (Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Odporúčam naďalej sledovať internetovú stránku školy, Edupage a tiež novovzniknutý portál ucimenadialku.sk

Vyjadrujem poďakovanie za doterajšiu aktívnu domácu prípravu žiakom, za spoluprácu, úsilie i ochotu učiteľov rozvíjať svoje digitálne zručnosti i zručnosti žiakov, za ich pohotovosť reagovať na nové výzvy a riešiť vzniknutú situáciu. Verím, že spoločnými silami danú vážnu situáciu zvládneme.

Opatrenie ministerstva školstva.

V súvislosti so súčasnou situáciou a hľadaním vhodných možností vzájomnej komunikácie, chceme požiadať žiakov našej školy o doplnenie svojej aktuálnej E-mailovej adresy do nášho formulára. V prípade žiakov najnižších ročníkov, alebo žiakov, ktorí nemajú vlastné emailové schránky, môžu tieto kontaktné mailové adresy poskytnúť ich rodičia.

Kliknutím otvoríte formulár
Ďakujeme.

Aj v týchto pohnutých časoch, keď sú deti doma a školy pozatvárané, naši žiaci nezaháľajú a pracujú na projektoch, úlohách, zadaniach. Obrovské ďakujem vyslovujem Vám, milí rodičia, ktorí ste sa v týchto pohnutých časoch stali našimi predĺženými rukami. Gazdíková M.
1. projekt - Vyrobme si bábkové divadlo SJL (5. - 6. roč.)
2. vynálezy a umelecké smery (dejepis 8. ročník)
3. gramatika hravo (5., 6., 8. roč.)

Riaditeľstvo Základnej školy s materskou školou Hladovka oznamuje rodičom, že zápis detí do I. ročníka sa bude konať dňa
07. apríla 2020 (utorok) o 13. 00 hod. v budove ZŠ s MŠ Hladovka.

Na zápis je potrebné doniesť:
- rodný list dieťaťa
- poplatok 12,- € za knihu a sadu písaniek potrebných pre prváka.
- na stránkach školy je potrebné vyplniť elektronickú prihlášku, ktorá urýchli celý proces a zabezpečí hladký priebeh zápisu. Prihlášku môžete vytlačiť a podpísanú obidvoma rodičmi doniesť na zápis. Elektronickú prihlášku nájdete tu.

Dnes, 9. 3. 2020, si šiestaci na hodine slovenského jazyka pripravili ovocný šalát z rôznych druhov ovocia. Najprv si však napísali do zošita ingrediencie a postup práce a potom si tento zdravý šalát spoločne s pani učiteľkou pripravili a s chuťou aj zjedli.

V rámci školských predmetov informatiky, techniky a výchovného poradenstva dňa 9. 3. 2020 navštívili naši ôsmaci Spojenú školu v Nižnej, kde bol pre nich pripravený edukačný program založený na princípe zážitkového a skúsenostného učenia. Na úvod žiaci získali informácie o zameraní školy, štúdijných odboroch, duálnom vzdelávaní a ďalších aktivitách školy. Edukačný program prebiehal formou workshopov zameraných na programovanie robotov Lego Mindstorms, multimediálnu tvorbu a spracovanie videa, tvorbu a realizáciu návrhov v 2D a 3D prostredí, ovládanie inteligentného domu s alternatívnym zdrojom energie, ako aj činnosť a riadenie moderných spaľovacích motorov. Veríme, že exkurzia bola dobrou stimuláciou a pomôckou pri ich budúcoročnom rozhodovaní sa kam na strednú školu.

V piatok, 6. 3. 2020 sa na našej škole konalo školské kolo chemickej olympiády. Žiačky 9. ročníka písali test, v ktorom si preverili vedomosti z učiva chémie od 7. ročníka. Na okresné kolo postupujú a reprezentovať našu školu ďalej budú žiačky Veronika Korčeková, Andrea Šprláková a Tatiana Trojanová. Gratulujeme!

Piatok 21. februára 2020 bol niečím iný ako ostatné dni v týždni, pretože sa takmer celá "škola obliekla do teplákov." Keďže sa už všetci tešíme na prázdniny, chceli sme si pohodlie užiť nielen doma, ale aj v škole. Zároveň sme sa riadili ôsmackým heslom: "Ak tepláky si dáš, cool oblečko máš" a pridali sme aj kúsok z matematiky. Sladkú odmenu, vďaka 100 %-nej účasti triedy a najvyšším počtom žiakov oblečených v teplákoch, získala 6.B.

Dňa 20. februára 2020 sa na prvom stupni konalo školské kolo recitačnej súťaže: Hviezdoslavov Kubín v kategóriách poézia a próza. Žiaci všetkých štyroch ročníkov si v spolupráci svojich rodičov a triednych učiteliek pripravili krásne ukážky a dokázali svoju šikovnosť prezentovať pred zrakmi publika.
V kategórii poézia sa umiestnili nasledujúci žiaci: 1.miesto - Patrik Korček, 4.ročník; 2.miesto - Miriam Blahová, 1.ročník; 3.miesto - Simona Šprláková, 3.ročník.
V kategórii próza sa umiestnili nasledujúci žiaci: 1.miesto - Damián Janík, 4.ročník; 2.miesto - Šimon Brnušák, 3.ročník; 3.miesto - Dominik Janík, 1.ročník.
Reprezentovať na okresné kolo nás pôjdu víťazi z obidvoch kategórií.
Všetkým žiakom ďakujeme za účasť a víťazom gratulujeme k umiestneniu. Ďalšie fotografie si pozrite v našej fotogalérií.

18. 2. 2020 sa na našej škole uskutočnila súťaž v hláskovaní "SPELLING BEE", ktorá preverovala našich piatakov a šiestakov zo znalosti anglickej abecedy. Súťaž pozostávala z troch kôl, v ktorých si súťažiaci žrebovali a následne hláskovali pripravené slová. V kategórii piatakov sa na 1. mieste umiestnila Radka Šprláková z 5.A, na 2. mieste Natália Dutková z 5.B a na 3. mieste Ingrida Šprláková z 5.B. V kategórií šiestakov sa na 1. mieste umiestnila Diana Zurvalcová zo 6.B, na 2. mieste Soňa Krátka zo 6.B a 3. miesto získala Barbora Viktorová zo 6.B. Víťazom blahoželáme a ostatným žiakom ďakujeme za účasť a tešíme sa na ďalšie ročníky.

Po ročnej prestávke sme pre žiakov našej školy pripravili vnútroškolskú súťaž Bystrý Ekožiak. Do súťaže sa zapojilo 13 žiakov šiesteho až deviateho ročníka. Ich vedomosti týkajúce triedenia a recyklácie odpadov sme preverili prostredníctvom testov a výsledky sú nasledovné:
1. miesto Natália Pikulová, Lívia Korčeková, Barbora Masláková
2. miesto Henrieta Hutlasová, Sára Šikyňová, Ema Šikyňová
3. miesto Timea Štrbová, Sára Djobeková
Gratulujeme a všetkým ďakujeme za účasť v súťaži.

14. 2. 2020, v priebehu Valentínskeho týždňa na 1.stupni, prebiehala krásna akcia s názvom " Valentínska pošta", kde si žiaci medzi sebou mohli písať Valentínky. V krabici umiestnenej na chodbe mohli žiaci vhodiť Valentínske prianie pre svojich spolužiakov. A tak mohli vyznať svoje pocity a potešiť obdarovaného milými slovami, či obrázkami. Akcie sme sa zúčastnili oblečení v červenom a všade bolo cítiť lásku, priateľstvo a prejavenú úctu medzi nami. 

Dňa 13. 2. 2020 sme sa rozhodli v našom ŠKD, že si spoločne v školskej kuchynke upečieme mafiny a tak oslávime svätého Valentína. Ako nám to išlo a najmä chutilo, si môžete pozrieť na fotografiách.

Dnes, 6. 2. 2020, sa na Základnej škole P. O. Hviezdoslava v Trstenej konalo okresné kolo Geografickej olympiády. Našu Základnú školu reprezentovali traja žiaci, Maroš Dulka v kategórii E, sa stal úspešným riešiteľom. Ocenenie úspešný riešiteľ získala aj žiačka 7. ročníka Natália Pažičanová. A to najlepšie nakoniec: v kategórii F získala 2. miesto Lea Miklušková. Žiakom gratulujeme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu. Poďakovať sa týmto chceme hlavne Marošovi Dulkovi, ktorý reprezentoval našu ZŠ v Geografickej olympiáde od piateho ročníka a bol vždy mimoriadne úspešný.

Dňa 30. 1. 2020 sa naši žiaci zúčastnili okresného kola v stolnom tenise. Turnaj  bol v stolnotenisovej herni v Tvrdošíne. Chlapci obsadili prvé miesto a postúpili do krajského kola, dievčatá skončili na peknom druhom mieste. BLAHOŽELÁME.

V piatok 31. 1. 2020 sa všetci žiaci našej školy stretli v telocvični, kde sa konal tradičný maškarný ples. Množstvo masiek svedčí o veľkom záujme žiakov aj o takýto druh zábavy, v ktorom mohli prejaviť svoju kreativitu a zmysel pre tvorivosť. Aj ocenených masiel bolo veľa a každá maska si okrem odmeny za kreativitu odniesla aj malú odmenu vo forme sladkosti. Pre všetkých boli počas maškarného plesu zabezpečené šišky a teplý čaj. Po skončení maškarného plesu si ešte vyzdvihli výpisy známok, v ktorých sa dozvedeli aké výchovno-vzdelávacie výsledky dosiahli v prvom polroku. Všetky fotografie z maškarného plesu si môžete pozrieť tu.

Dňa 29. 1. 2020 bol medzinárodným dňom bez internetu. Do tejto výzvy sme sa zapojili aj my, žiaci prvého stupňa. Prestávky sme trávili hraním sa rôznych spoločenských hier, čím sme medzi sebou viac komunikovali a utužovali kamarátke vzťahy. Dohodli sme sa, že v tomto duchu sa budeme snažiť prežiť celý deň a to bez internetu. Pokúsime sa do tohto predsavzatia zapojiť aj svojich najbližších. Dúfame, že sa nám to aj podarí.

23. januára 2020 sa v ZŠ M. Medveckej v Tvrdošín uskutočnilo okresné kolo súťaže Šaliansky Maťko. Našu školu reprezentovali dvaja žiaci. Tamarka Zurvalcová v 3. kategóri (6. - 7.roč.) a Damián Janík v 2. kategórii (4.-5.ročník). Damián získal 3. miesto, ku ktorému mu srdečne blahoželáme. 

Minulý rok pred Vianocami mal Ježiško na svojej pošte asi veľa práce, pretože odpoveď na naše listy aj s malým darčekom prišla až po Vianociach. Nám to ale nevadí, aj tak sme sa potešili, že na nás nezabudol. Radosť detí z otvárania svojich listov si môžete pozrieť vo fotogalérii.

Na základe rozhodnutia RÚVZ v Dolnom Kubíne, Riaditeľstvo ZŠ s MŠ Hladovka prerušuje prevádzku základnej školy v dňoch 23.1. až 27. 1. 2020. Vyučovanie sa začne v utorok 28. 1. 2020.

Naši siedmaci, žiaci 7. A. a 7. B., sa v dňoch 13. 1 – 17. 1. 2020 zúčastnili lyžiarskeho kurzu v šport centre Lučivná. Ubytovanie bolo v hoteli Smrečina priamo pri svahu. Ubytovanie bolo dobré, strava chutná, a tak naši žiaci vždy oddýchnutí a plní síl vyrážali každé ráno na svah. Počasie nám tento rok prialo. Žiaci prežili krásnych päť dní. Niektorí získavali základy lyžovania, iní sa v lyžovaní zdokonaľovali. V stredu poobede žiaci zregenerovali v aquaparku v Dolnom Kubíne. Vo štvrtok poobede si žiaci zmerali sily v slalome medzi bránkami.
No lyžiarsky kurz nie je len o drine na svahu, ale aj o zábave a vytváraní nových priateľstiev. Žiaci síce chodili zo svahu unavení, ale na hoteli chytali druhý dych a večerný program vždy stál za pozretie. Každý večer mali žiaci nachystaný zábavný program, ktorý naozaj vždy pobavil a zapojil aj publikum.
Celý lyžiarsky „realizačný“ tím sa chce poďakovať zúčastneným žiakom za ich toleranciu a zodpovednosť na svahu, za zábavu a kolektívnosť na hoteli Smrečina počas celého lyžiarskeho kurzu v roku 2020.

Dávame Vám do pozornosti novovznikajúcu stránku Gorali z Hladovky a Suchej Hory na adrese https://goral.hladovka.sk, na ktorej sa možno nájdete aj vy, alebo tam uvidíte svojich kamarátov, rodičov, či prarodičov - hľadajte :)  Aj keď ešte máme v zásobe nejaký materiál, ktorý čaká na spracovanie a uverejnenie, uvítame akékoľvek informácie, či materiály vhodné na doplnenie stránok :)

Dňa 8. 1. a 14. 1. 2020 sa žiaci 8. ročníka zúčastnili primárnej prevencie v rámci programu "Prečo povedať nie alkoholu a tabaku" so sociálnou pedagogičkou Mgr. D. Šálkovou. Cieľom programu bolo oboznámiť žiakov so škodlivými následkami užívania alkoholu a tabaku prostredníctvom interaktívnych metód - skupinová práca, výmena nápadov, názorov, beseda. Cez skupinovú prácu si žiaci zreálnili svoje predstavy k najčastejšie zneužívaným drogám v našej spoločnosti.

Žiačky 7. ročníka mali dnes, v utorok 17. 12. 2019, hodinu biológie spestrenú návštevou našej bývalej žiačky Klaudie Chovančákovej, študentky Strednej odbornej školy podnikania a služieb Námestovo, odboru kozmetika, ktorá si pre ne pripravila zaujímavú besedu spojenú s názornými ukážkami starostlivosti o svoj zovňajšok. Siedmačky sa dozvedeli o správnom ošetrovaní svojej pleti, vlasov, akné a pod. Nakoniec si samé prakticky odskúšali čistenie pleti.

Na nedeľu, 15. 12. 2017, si naši žiaci pripravili pre obyvateľov našej obce kultúrny program - Vianočnú akadémiu. V programe sa predstavili nielen tí najmenší - škôlkari, ale aj žiaci prvého a druhého stupňa základnej školy. V programe sa striedali scénky, básničky piesne i tance. To že sa program páčil, dali najavo diváci svojou hojnou účasťou a potleskom. Po skončení programu dobre padol všetkým aj punč, ktorý pripravili pani učiteľky z materskej školy. Samozrejme, že pre žiakov bol pripravený ovocný punč bez alkoholu. A tí, ktorí ste tam neboli a chcete si vytvoriť obraz o tom, ako to na našej škole vyzeralo na tretiu adventnú nedeľu, navštívte našu fotogalériu.

 

V súčasnosti sa píšu na Vianoce smsky a mmsky, emaily. Oprášili sme čaro súkromného listu a naši piataci napísali list Ježiškovi. Zablahoželali mu k blížiacim narodeninám veľa zdravia a šťastia, poprosili ho o dary nielen pre seba, ale pre všetkých členov rodiny. A čo je potešujúce, nemysleli len na hmotné dary, prosili i o dary, ktoré sú pre náš život najdôležitejšie.