foto1
1
foto1
2
foto1
3
foto1
4
foto1
5
Tel. +421 43 539 77 01
zs@zshladovka.edu.sk

ZŠ s MŠ Hladovka

027 13 Hladovka 238

Materská škola

Fotogaléria

Prihlásenie

Kto je prítomný?

Práve tu je 103 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Materská škola

Dňa 21. 3. 2019 sa konal 23. ročník okresnej súťaže v prednese poézie a prózy detí predškolského veku. Našu MŠ reprezentoval Dominik Janík s poéziou od Dagmar Vagnerovej „Modelka koza.“ Umiestnil sa na prvom mieste. Srdečne gratulujeme.

Naša MŠ sa zapojila do celoslovenskej výtvarnej súťaže DPO SR. Svoju fantáziu a kreativitu ukázal Dominik Janík a za svoje dielo dostal krásny darček od DPO Hladovka. Ďakujeme.

Hurá, je to tu, radujú sa všetci,
prišiel opäť k nám detský karneval.
Rýchlo masky von, nabok všetky veci,
dnes tu nie je nik, kto by v kúte stál.

Čo sa to dnes, vo štvrtok 31. 1. 2019, stalo s detičkami v našej materskej škole? Všetky deti sa premenili na princezné, víly, motýliky, lienky, šaškov, princov, spidermanov. A tak sme sa v maskách od rána do obeda hrali, tancovali, súťažili, zabávali a hostili, lebo nám bolo všetkým veselo a dobre. V závere karnevalu ako býva zvykom, každá maska dostala sladkú odmenu od pána starostu. Ďakujeme všetkým rodičom za prípravu krásnych karnevalových masiek a šikovným mamičkám za chutné dobroty, ktoré pre nás pripravili. Už teraz sa tešíme na ďalší karneval.

V utorok, 18.12.2018, naši najmenší privítali v MŠ svojich starých rodičov. Pripravili krásne vianočné pásmo. Nechýbali  piesne, básne ani tanec. Po vystúpení sme si spoločne urobili kvíz o Vianociach. Na záver si deti našli pod stromčekom darčeky. Starí rodičia sa pohostili na dobrotách, ktoré prichystali naše šikovné mamičky.

Dňa 6. 12. 2018 zaklopal na dvere MŠ svätý Mikuláš. Neprišiel sám, ale zobral si so sebou aj svojich dvoch anjelov. Aby sa Mikuláš v našej škôlke cítil dobre, zaspievali sme mu, zarecitovali, zatancovali. Mikuláš dal každému balíček plný sladkých dobrôt a pobral sa ďalej za ostatnými deťmi. Ďakujeme Mikuláš, na budúci rok príď zas.

Stalo sa už dobrým zvykom v našej škôlke osláviť „Deň MŠ“. Nebolo tomu inak ani tento rok. V stredu, 7. 11. 2018 sme pripravili pre naše deti a rodičov tvorivé dielne. Spoločne sme vyrábali mandaly, vyrezávali tekvice, tvorili z listov a šušiek. Nechýbalo zdravé občerstvenie, ktoré pre nás pripravili mamičky. Toto príjemné dopoludnie sme zakončili hymnou materských škôl. Fotografie z našej akcie nájdete v našej fotogalérií.

V piatok, dňa 5. 10. 2018, sa v našej MŠ konalo divadelné predstavenie. Kamaráti z divadielka nám ukázali ako sa máme správať a zároveň sme si spolu s nimi zaspievali a zatancovali. Predstavenie bolo poučné a veľmi sa nám páčilo.

Ako to už v júni býva zvykom, ani tento rok to nebolo inak. S blížiacim sa koncom školského roka nastal čas, aby sme sa rozlúčili s našimi predškolákmi. Nastal čas lúčenia a ako sa patrí, okrem krásnych spomienok na čas strávený v materskej škole, si naši predškoláci v utorok, 26. 6. 2018, odniesli na pamiatku darčeky a knižky a samozrejme nechýbal ani zmrzlinový pohár. Všetkým našim predškolákom prajeme, aby v septembri s radosťou nastúpili do vytúženej školy a aby boli naďalej takí šikovní a robili všetkým okolo seba radosť.

Dňa 8. 6. 2018 sa konal v MŠ Čimhová predškolácky trojboj. Našu MŠ reprezentovala Danka Kubicova, Mária Harmatová a Terezka Šprláková. Deti ukázali svoje zdatnosti v netradičných disciplínach. Na záver si deti spoločne zatancovali. Nechýbalo občerstvenie a sladká odmena.

Tento rok sa Deň detí a čarovná noc niesla v indiánskom duchu. Každé dieťa si vyrobilo indiánsku čelenku. Naše šikovné pani učiteľky pomaľovali deťom tváričky podľa vlastného výberu. V poobedňajších hodinách nasledovala opekačka s rodičmi. Týmto chceme poďakovať našim verným „opekačom“ T. Kratoňovi a M. Bušovi. Večer sa predškoláci rozlúčili s rodičmi a nasledovala čarovná noc v škôlke. Nesmela chýbať diskotéka a občerstvenie. Po zotmení sme šli hľadať indiánsky poklad. Na ďalší deň sme pokračovali v indiánskych úlohách. Po splnení všetkých úloh deti čakala osviežujúca odmena a balíček plný dobrôt.

Dňa 29. 5. 2018 sme navštívili s našimi predškolákmi mestskú knižnicu v Trstenej. Pani knihovníčka si aj teraz pre deti pripravila rozprávku o Adamkovi a jeho dobrodružstvách. Vysvetlila nám, ako to v knižnici funguje. Deti si mohli prezrieť knihy a vyskúšať aj knihu písanú v Braillovom písme. Od pani knihovníčky sme dostali krásnu záložku. Náš malý výlet sme zakončili sladkou bodkou v podobe zmrzliny.

Najkrajšie slová, sú mama moja. Najkrajšiu pesničku spievať chcem pre mamičku. Deti sa v pondelok, 14. 5. 2018, nevedeli dočkať popoludnia, aby mohli svojim mamičkám predviesť všetko, čo si pre ne so svojimi pani učiteľkami pripravovali. Každé dieťa chcelo piesňou, tancom, básňou, alebo dramatizáciou vyjadriť, že mama je pre nich jedinečná a nenahraditeľná. V závere venovali deti mamičkám vlastnoručne vyrobené darčeky. Video z tohoto dopoludnia si môžete pozrieť tu a viac fotografií nájdete v našej fotogalérií.

    

Aktuálne video

Naposledy pridané video


Zápis do I. ročníka, 4. 4. 2019


Privítajme starkých v škole, 16.11.2018


Jesenná slávnosť, 24.10. 2018Zlatica Kubicová, finále celoslovenského kola speváckej súťaže Slávik Slovenska 2018, III. kategória - 2. miesto, Bratislava 28. 6. 2018


Zlatica Kubicová, krajské kolo Slávik Slovenska, Žilina, III. kat. 6. 6. 2018


Zlatica Kubicová, Matičný sláviček, III. kat. 15. 5. 2018


Viktória Harmatová, Matičný sláviček, III. kat. 15. 5. 2018


Matičný sláviček, III. kategória, 15. 5. 2018


Matičný sláviček, II. kategória, 15. 5. 2018


Ingrid Šprláková, Matičný sláviček, I. kat., 15. 5. 2018


Klaudia, Bušová, Matičný sláviček, I. kat., 15. 5. 2018